Po sportu Při sportu
klokan
Dárkové zboží Dárkové balíčky Doplňky stravy Přírodní kosmetika Lékárna Literatura Kojenecké zboží
štítná žláza mamavis poradna

ŠTÍTNÁ ŽLÁZA – SVÉPOMOCNÉ SEBEUZDRAVOVÁNÍ

Následující text obsahuje zkušenosti z praxe a týká se všech onemocnění štítné žlázy – (hyperfunkce, hypofunkce, zánět, nezhoubné uzlíky a cysty) s výjimkou prokázaných zhoubných nádorů. Onemocnění štítné žlázy častěji postihuje ženy. Jsou citlivější, vnímavější a dnešní doba na ně klade nesmyslně vysoké nároky. Snadněji ničí jejich tělesné i duševní zdraví.

Prapůvodní příčinou poškození štítné žlázy je přetížení psychiky – jakýkoliv dlouhodobý stres. Negativně může působit i „aktivní“ životní styl plný „zdravého sportování“ a jiných volnočasových aktivit, které organismu brání v plnohodnotné regeneraci. Důsledkem je dlouhodobá dysfunkce limbických částí mozku (řídící centrály celého našeho zdraví) – rozhoduje o činnosti všech žláz s vnitřním vylučováním. Chybné reakce limbického mozku způsobují autoimunitní zánět, který z počátku vyvolá zvýšenou funkci štítné žlázy. Přetrvávající poškozování vede ke snižování tvorby hormonů, což nejprve vyvolá chybný dojem zdánlivé normalizace funkce. Nakonec postižení způsobí sníženou funkci, která je údajně trvalá.

Chybná citlivost buněčných receptorů na hormony ŠŽ

Samotné hodnoty hormonů v krvi nic nevypovídají o funkci hormonálního systému souvisejícího se ŠŽ. Hodnoty hormonů mohou být v „normě“, ale cílové buněčné receptory na ně mohou chybně reagovat – buď nedostatečně, nebo nadměrně.

Tímto způsobem mohou vzniknout klinické příznaky hyperfunkce nebo hypofunkce štítné žlázy bez ohledu na to, jaké jsou hodnoty hormonů v krvi. Jsou klienti, jejichž hodnoty hormonů štítné žlázy jsou hluboko pod „normu“ a přesto nemají žádné příznaky hypofunkce. Setkáváme se také s klienty, kteří na první pohled jeví známky předávkování či pod-dávkování, přestože laboratorní hodnoty jsou dle tabulek v „normě“. V těchto případech je evidentní, že klient má sníženou či naopak zvýšenou citlivost na hormony. Při diagnostice by měly hrát hlavní roli zdravotní potíže a vlastní pocity klienta.

Jak regenerovat

Jedinou cestou k uzdravení je ochota k výrazné změně všech životních návyků, kteréštítná žláza mamavis poradna autoimunitní zánět vyvolaly.

Trvalé odkyselování organismu může proces regenerace ŠŽ značně posílit. Důvodem je, že chronické překyselení organismu dokáže doslova „rozleptáním“ poškodit cokoliv v lidském organismu. Samozřejmostí by mělo být odkyselování organismu dodáním zásadotvorných minerálů.

Regenerační schopnosti organismu můžeme velmi významně podpořit cordycepsem (housenice čínská). Dávkování se odvíjí od váhy daného jedince. Poslední denní dávka by se neměla podávat na noc, protože může nabudit tělo a bránit ve spánku.

Doplněním stopových prvků tělo ochotněji reaguje na další regenerační či harmonizační látky.

V případě zájmu o podrobnější informace se můžete obracet na bezplatnou lékařskou internetovou poradnu Mamavis.

Více na MUDr. Ladislav Šafránek na www.mamavis.cz/poradna