Po sportu Při sportu
klokan
Dárkové zboží Dárkové balíčky Doplňky stravy Přírodní kosmetika Lékárna Literatura Kojenecké zboží
Priessnitzovy zábalové bačkory pro děti

Moderní Priessnitzův zábal od firmy Mamavis®pomůže při problémech s neuropatií

Základní myšlenou bylo spojit tři vrstvy do jedné a prakticky upevnit nastavitelným suchým zipem. Vznikla komfortní podoba Priessnitzova zábalu pro 21. století.

Zábaly se používaly zejména při nachlazení průdušek, angínách, laryngitidách, bolestech kloubů, revmatismu či pro zmírnění bolesti, při migrénách apod. Dle doporučení MUDr. Jaroslava Novotného, hlavního lékaře Priessnizových lázní, je pro diabetiky nutné používat Priessnittzovy zábaly ve studené formě na postižené končetiny kvůli zlepšení prokrvení periférií a zmírnění bolestí při neuropatiích. Pokud se studené zábaly začnou používat co nejdříve, rozvoj neuropatií se oddálí. Tyto studené zábaly jsou vhodné jako přírodní a šetrný prostředek ke konvenční léčbě.

Priessnitzův zábal obklad na nohy

Kde se Priessnitzovy zábaly vzaly?

Počátek Priessnitzových zábalů a odkladů lze datovat do první poloviny 19. století. Tato velmi jednoduchá a přitom účinná technika si zachovala své místo ve fyzikální léčbě doposud. Nejvíce se obecně se zábaly setkáváme v oblasti rehabilitace, chirurgie a traumatologie, dětském lékařství  a revmatologie. Své místo má však ve většině medicínských oborů, kde je vhodné využít fyzikálního principu chlazení nebo prohřívání, ať lokálního nebo celkového.

Zásadní rozdíl mezi obklady zklidňujícími a dráždivými je ten, že zklidňující se používají u akutních stavů – úrazy, horečky, akutní infekce, bolesti obecného charakteru (hlava, břicho, svaly). 

Priessnitzovy zábaly obklady

Zklidňující zábaly jsou v současnosti nejvíce používané a medicínsky uznávané a ověřené. Velmi často lze používáním těchto zábalů nebo obkladů dosáhnout lepšího léčebného efektu než osvědčenými medikamenty a jinými léčivými látkami. 

Zábaly dráždivé se používají u chronických potíží trvajících týdny až měsíce. tyto zábaly používal Vincenz Priessnitz hojně v době své největší slávy. Protože však při používání těchto zábalů dochází ke krizím, v současné době se používají jen velmi zřídka. 

Více MUDr. Jaroslav Novotný o zábalech zde

Igelit hoďte do koše!

Starý postup zná každý – mokrá plena, igelit a ručník… Mamavis zachovává správný postup dle Priessnitze. Varianta s igelitem není vhodná a žádoucí. Zábal musí být prodyšný, jak zdůrazňuje prim. MUDr. Jaroslav Novotný. Priessnitz používal voskovanou látku. Dnes zábaly pod vlastní značkou vyrábí firma Mamavis® s inovativními postupy navržené pro opakované použití a praktickou údržbu. Tři základní vrstvy jsou spojeny do jedné se zachováním funkce obkladu.

Priessnitzův zábal na hrudníkPriessnitzův zábal Mamavis

Nová koncepce a technologický postup šití usnadní aplikaci zábalu nejen ve zdravotnictví, ale i v domácím prostředí. Priessnitzovy zábaly mohou být aplikovány na různá místa na těle, např. krk, hrudník, ale i kolena nebo hlava. Jejich účinnost spočívá v kombinaci tlumení zánětu, podpory cirkulace a uvolňování svalového napětí, což může vést k rychlejšímu zlepšení stavu dítěte i dospělého.

Priessnitzův zábal obklad na celé těloPriessnitzův zábal obklad na krk a nohy

Tip na rychlé zotavení

Pro všechny, kteří se chtějí z respiračních onemocnění rychleji zotavit či zlepšit prokrvení periférií a zmírnění bolestí při neuropatiích a hledají přírodní a šetrné podpůrné prostředky ke konvenční léčbě jsou Priessnitzovy zábaly bezpečnou a účinnou volbou. Pro další informace a tipy na použití se podívejte na stránky mamavis.cz, kde najdete užitečné rady a doporučení od odborníků. Firma nabízí i lékařskou poradnu. Priessnitzovy zábaly totiž uleví i v případě celé řady dalších onemocnění.