Po sportu Při sportu
klokan
Dárkové zboží Dárkové balíčky Doplňky stravy Přírodní kosmetika Lékárna Literatura Kojenecké zboží
mamavis a kouzlo studené vody

Kouzlo studené vody aneb otužilec Václav Šamberger

Před časem jsme přijaly pozvání na přednášku s názvem Kouzlo studené vody pana Václava Šambergera. Téma vycházelo z vlastních zkušeností pana Václava, který se rozhodl podělit se touto formou o své zkušenosti a výsledky s praktikováním metod vycházejících z poznatků Vincenze Priessnitze a Sebastiana Kneippa. Při této příležitosti jsme měly možnost představit naše zábaly MAMAVIS, cestu Vincenze Priessnitze a podělit se o naše zkušenosti s otužováním.

Pan Václav nadšeně povídal, jak se pomocí pravidelných studených koupelí kyčlí zbavil potíží a bolesti v této části těla.

Koupele prováděl vždy venku, jednoduše posazením do velké nádoby se studenou vodou. V současné chvíli je polapen nadšením z otužování, které si dopřává jak jen to jde… více viz. foto níže. Zajímavým novým poznatkem pro nás byla otužovací koupel obličeje, která se provádí ponořením obličeje do misky se studenou vodou s následným „promrkáváním“. Výsledkem zchlazení je prokrvení obličeje a oční sítnice, což při pravidelném opakování může snížit i počet dioptrií.

Pokud vás otužování také láká, jen jste se prostě ještě nerozhoupali, ať jsou vám následující fotky pana Václava inspirací… a můžete začít hned teď, voda je stále ještě dostatečně studená.