Po sportu Při sportu
klokan
Dárkové zboží Dárkové balíčky Doplňky stravy Přírodní kosmetika Lékárna Literatura Kojenecké zboží

CUKROVKA, DIABETES a nemoci s tím spojené… z poradny Mamavis®

Když jsem se rozhodovala, kterou chorobou začne poradna o zdraví a nezdraví , vyhrála cukrovka, protože je to první nemoc, která se mi podařila ,,odstranit“ ze života někoho jiného, než u sebe sama. Což pochopitelně beru za větší úspěch, než když jsem pomohla sama sobě. Proč. Protože, když člověk pochopí, že za uzdravením stojí z velké většiny on sám, tak to jde pak hladce a lehce. Co ale přesvědčit o tom někoho druhého.? To je těžké. A to moc!

Prvním pokusným králíkem byl můj manžel. Kdo jiný, že. Tady je dobré zmínit, že ,,nevyléčitelné “ nemoci, podle něj a jeho lékařky jsou prostě nevyléčitelné. Manžel měl ty nevyléčitelné hned dvě najednou . První byla astma a alergie a druhá diabetes druhého typu. Jako první jsem se pustila do cukrovky, která byla mnohem snadnější, než astma s celou řadou alergií (mimochodem ty už jsou také fuč). Přesvědčit manžela o vyléčitelnosti cukrovky, nebylo lehké, ale bylo to snadnější, než přesvědčit ho o vyléčitelnosti astmatu, kterým trpěl od šesti let, bral mnoho léků, sprejů a jezdil dlouhé roky po ozdravovnách.

Tedy k samotné cukrovce. Víme, že se jedná o špatnou regulaci cukru( glukózy) v krvi. Tedy porucha organismu v umění zužitkovat uhlovodany, k čemuž potřebujeme dostatečnou funkci slinivky břišní. Příčina nemoci tedy spočívá v nadměrné konzumace škrobů a cukrů. Tady to nějak začíná. Následuje další výčet příčin, například nadkonzumace masa a uzenin situaci jen zhoršuje.

Manžel přišel domů s cukrovkou s tím, že jí má jeho otce i bratr a tedy jí zdědil. Jenže, tady narazil, neměl si brát za ženu mě. Říkám, cukrovku ti vyléčím , ale budeš poslouchat mých rad, jíst co ti uvařím, sportovat se mnou, myslet, jak ti poradím a hlavně…nebudeš věřit tomu, že cukrovku si zdědil. Ono to totiž není možné zdědil cukrovku, obzvláště tu dvojku ne. Cukrovka není dědičná, zdědit můžeme zvyklosti, které nás k chorobě přivedou. A jak jsem řekla, tak se stalo. Za pár týdnů se mohly snižovat dávky léků, po roce už žádné léky. Za dva roky, cukrovka fuč, patnáct kilo fuč, nervové vypětí fuč, už jen čekám, jestli samotný manžel nepláchne za nějakou mladší fuč.

O cestě mého vyléčeného manžela z cukrovky můžu psát kilometry slov, rad, úvah i zkušeností. Ostatně je to součást mých přednášek, které pořádáme po celé ČR. Počítám s tím, že se k článku ještě budu vracel a podrobněji celý příběh rozepíšu. Úkolem tohoto článku je ovšem poradit lidem, kteří neměli to štěstí, aby mě měli doma a s diabetes zápasí , ba navíc se potýkají s chorobami souvisejícími s tímto zákeřným démonem. Samozřejmě otec i bratr se cukrovky stále nezbavili.

Neuropatie, neboli diabetická neuropatie

Plíživé onemocnění, které se projevuje nejprve poruchami citu, brněním a mravenčením na rukou a nohou. S rozvojem onemocnění se ztráta citu šíří na končetiny a znesnadňuje jejich používání. Jedná se o poruchy čití, ztrátu čití, nebo naopak palčivá bolest na kůži při doteku. Malý dotek bolí přehnaně hodně. Receptory na kůži jakoby se zbláznily, velice zjednodušeně řečeno. Neuropatie není spojená pouze s diabetes, ale diabetická diagnóza nám může pomoct k svépomoci, nebo se o ní můžeme alespoň pokusit. Tedy víme- li, že cukrovku máme a zároveň víme i o své neuropatii způsobenou cukrovkou, pak první krok léčby bude spočítat v normalizaci hladiny cukru v krvi. Případně snížit cholesterol. To ovšem víme od svého lékaře, že. I o změně životního stylu nám říkal, pravidelném cvičení, konzumaci alkoholu, nevyjímaje story o kouření. Když jsme tyto kroky poctivě začali praktikovat , pak mám několik rad pro podporu léčby a úlevu od komplikací způsobených diabetickou neuropatií.

 • Předně se poraďte o užívání léků, které dosud berete. Některé léky, mají nepříznivý dopad v kombinaci s léky, které vám předepsal diabetolog.

 • Přestaňte brát velké dávky vitamínu B6, který může působit na poruchy nervů.

 • Alexandrova technika, pomůže odhalit vady držení těla, které mohou přispívat k bolesti.

 • Akupunktura.

 • Aromaterapie, úlevu přinese vtírání mátového oleje na postižená místa.

 • Užívejte oleje bohaté na kyselinu gama- linolenovou(GLK), potlačují zánět a bolest. Dobrým zdroje je lněný, pupalkový či brutnákový olej. Denní dávka GLK asi 250 mg.

 • Krém s kapsaicinem- aktivní složkou kajenského pepře.

 • Magnety, přikládání magnetů na nohy, potlačuje bolest a pomáhá předejít vzniku vředů.

 • Vše shora pomáhá prokrvení postižených míst. Tím se dostáváme i k použití klasickéhoPriessnitz - Priessnitzovy bačkory na nohy pro dospělé priessnitzova obkladu Mamavis, který je velkou podporu prokrvení lokalit na těle. V případě diabetické neuropatie doporučuji bačkory a rukavice, která pohodlně můžeme použít pro dokonalé prokrvení rukou i nohou formou studeného priessnitzova zábalu Mamavis.

Priessnitzovy zábalové rukavice na revma, obklady, zábaly

 • Výživové doplňky doporučuji :kyselinu Alfa-lipovou, potlačuje ve vysokých dávkách bolest. Inozitol (obsažený v pšeničných otrubách a celých pšeničných zrnech ) , některé výzkumy dokazují, že 1000 mg inozitolu denně zmenšuje výskyt diabetické neuropatie. Další doplňky: vitamín E v dávce 100 až 400 mg, vitamín B12 1000 až 1500 mg, kyselina listová 400 až 800 mg a thiamin 50 mg denně.

 • Do výživy pak zařadit zelené fazolky, šťávu z nich, růžičková kapusta , karotka, hlávkový salát a špenát. Vše v syrové formě podávání.

Závěrem k tomto článku. Není možné chodit k lékaři ať sebelepšímu a odbornějšímu a očekávat, že se mi zlepší stav do kterého jsem se přivedl/a nějakým jednáním a způsobu života. Lékaři pomáhají a my se uzdravujeme. To uzdravení nespočívá v receptu, ale v tom jak strávíme den.

Poradna Mamavis®  Monika Čížková