Po sportu Při sportu
klokan
Dárkové zboží Dárkové balíčky Doplňky stravy Přírodní kosmetika Lékárna Literatura Kojenecké zboží
Provozovna Mamavis

Zuzka Havelková – Kabelkový sen

Milí čtenáři,

ráda bych vás seznámila s mojí kamarádkou Zuzkou Havelkovou, kterou jsem potkala na workshopu v Praze. Zuzka je tvořivá a je mi podobná tím, že si jde za svým snem. V její ruční práci je odraz péče a lásky. Není to jen kabelka je to jedinečné dílo ženskosti a originality. Do kabelky od Zuzky se zamilujete.

Děkuji Zuzko za tvou tvorbu. Ráda si objednám u tebe další kabelku dle svých představ a to originální kabelku na notebook s několika kapsami navíc  Děkuji a těším se na tvé dílo.

Zuzka a její příběh:

Od mala jsem byla obklopená šikovnýma ženskýma rukama – moje babičky, tety a maminka pletly, šily, háčkovaly, malovaly, paličkovaly, vyšívaly, dokonce i tkaly. Sotva jsem udržela v dětských prstíkách háček a jehlice, učila mě babička plést a háčkovat, později jsem zkusila šít a těšilo mě to. Šila a pletla jsem na sebe a na děti, vyráběla jsem doplňky a šikovné pomocníky do domácnosti. Mezitím jsem vystudovala gymnázium a vysokou školu, vystřídala pár zaměstnání.

V době, kdy mi zbývalo jen několik let do důchodu, jsem měla zajímavou dobře placenou práci a na žádnou velkou změnu jsem už nepomýšlela. Přišla ale vlna propouštění a já jsem si začala hledat jinou práci a zároveň jsem přemýšlela, co budu dělat, když stálou práci nenajdu. Měla jsem spoustu nápadů, moje myšlenky se ale sbíhaly stále k šití. Začala jsem s kabelkami a chtěla jsem postupně přidat i jiné výrobky. Kabelky mě ale chytly, brzo jsem měla sešit pokreslený návrhy a první kabelky byly na světě. Dělala jsem chyby, hledala jsem správné materiály a komponenty, zkoušela jsem různé postupy a technologie. Párala jsem starší kabelky, abych zjistila, jak byly zpracované. Přestala jsem se dívat na lidi, můj pohled vždy sklouznul k jejich kabelkám, na které straně je nosí, jaké velikosti, ucha, barvy, zipy, vzory … Přes všechny počáteční nezdary jsem věděla, že to půjde, byla jsem si jistá, jako snad nikdy předtím. Zkoušela jsem různé střihy, kombinace materiálů, učila jsem se. Začalo se mi dařit, o moje kabelky byl zájem. Dodnes si pamatuji tu směs radosti a paniky, když přišla první objednávka. Někdo chce koupit moji kabelku! Ta zákaznice asi vůbec netuší, jak mě úžasně povzbudilo, když mi napsala, že tak krásně ušitou kabelku ještě neměla. Byla to velká motivace do další práce. Začala jsem spolupracovat s několika pražskými butiky. Datum, kdy se moje kabelky poprvé objevily ve výloze, jsem si zapsala jako moje další malé vítězství.

Můj kabelkový sen se stával skutečností a já jsem odložila hledání zaměstnání. Jak to občas v životě bývá, když o něco přestanete usilovat, zaměstnání si mě našlo samo  Přišla zajímavá nabídka na práci v úžasné firmě. Já jsem se ale už kabelek nemohla a nechtěla vzdát. Je to můj uskutečněný sen, moje hýčkané a milované dítě. V práci mi ale vyšli mi vstříc a já mám podmínky, kdy stíhám kabelky i zaměstnání. No vlastně, někdy všechno tak docela nestíhám, ale když děláte něco, co vás baví, máte podporu a pochopení doma i v práci, dá se to skloubit .

Cítím, že všechno je, jak má být. Svůj kabelkový osud jsem měla už dávno napsaný, jen čekal na ten správný čas .

https://www.fler.cz/shop/zuzzi-havelka