Po sportu Při sportu
klokan
Dárkové zboží Dárkové balíčky Doplňky stravy Přírodní kosmetika Lékárna Literatura Kojenecké zboží
Zábal v létě

Zábal v létě

Zábal v létě? Šílenost!!! Při 40 °C dát si na krk, hruď či boky  zábal, to raději skočím do vody, která má -10 °C.

Slýchávám, že Priessnitzův zábal  v létě nepůjde. A proč ?

V létě se méně marodí, nikdo se nebude chtít zabalit a pařit se v zábalu. A proč? Je 39 °C Martíííí!

Stále nerozumím.

Vždyť zábaly nejsou jenom o léčení při nemoci. Naše zábaly nabízí i jinou péči tj. objetí – mateřské objetí. A co chladné večery? Co péče o tělo i když je zdravé? Chránit si krční páteř a hlavně ledviny? Myslíš, že lidé nevnímají své tělo? Věřím, že mnoho lidí své potřeby těla vnímají a zábaly Mamavis přeci nabízí více možností obkladů.

Miluji své tělo, vnímám ho, chráním před prochladnutím a pečuji o ně, i když je zdravé.
Zábalové bačkory nosím stále, netvořím si jenom Priessnitzův obklad, své nohy lehce masíruji přírodním olejem a pro lepší vstřebání masti si nasadím zábalové bačkory. Tu samou péči dopřeji svým lýtkům po výletě na kole. Více tip na výlet zde

Bolestivá menstruace a ledviny se stále ozývají?

Menstruační cyklus je pravidelný nebo spíše měl by být. Ledviny by měly býti stále v teple alespoň při chladných večerech a posedávání v nočních hodinách venku.

Své ledviny balím do suchého zábalu, který funguje skvěle jako termo kočka, která mne při chladných večerech obejme hřejivým objetím. Partnera nemám 24 hod. při ruce.Respektive jeho ruce nemám vždy kolem pasu a chladné večery jsou i na Mallorce, a kde je partner? Stále nikde!

Halóóó, potřebuji zahřát. Bože, ještě že mám Mamavis zábal. 

Zábaly lze použít i jako termo deku či zábal kolem ledvin či krku, místa, které jsou náchylné na průvan a chlad. Zábal vás obejme jako milující maminka, která stále napomíná: „Zakryj si ty ledviny, oblékni se pořádně, vezmi si něco teplého. A já maminku poslouchám. 

Krční páteř a ledviny jsou základ trojúhelníku v lidském těle, tento trojúhelník máme i v našem logu.

Páteř je nejen osou lidského těla, ale taktéž osou duševního vývoje, duchovního růstu člověka. Páteř odráží chyby při řešení zkoušek, které nás potkávají na naší životní pouti.

Krční páteř vyjadřuje problémy našeho ega. „Tohle já chci, tak to já vidím, já Váš názor nechci slyšet“, to jsou nejčastější chyby v jednání, oslabující oblast krční páteře. Naučme se vidět svůj život očima druhých,  naučme se slovy hladit, naučme se býti spokojeni s tím, co máme.

Ledviny jsou dvě. Ve dvou žijí také lidé – manželé, partneři, milenci. Lze žít i sám, ale není to již život, v němž by se člověk mohl plně rozvinout a uplatnit. Ledviny jsou ve své tělesné funkci zeslabovány nebo posilovány kvalitou našich partnerských vztahů s nejbližšími i s ostatními lidmi, zvířaty a rostlinami. Každodenně zažíváme velmi mnoho problémů, rozhovorů a nenadálých setkání. Ale jen v části z nich nalézáme zkušenost, dobrou radu či směr pro svou další cestu životem.

Proto je nutné tyto oblasti udržovat  v teple tj. v objetí zábalu. Dopřávám si takovou péči, kterou si zasloužím.

Nahřívám si podélný třešňový polštářek, přírodní dřevinu, která vydrží delší dobu teplá, provlékám pod pásky zábalového pásu na krk a šíji a uvolňuji své ztuhlé svaly v oblasti krční páteře. Dokonalost!  Pecky mne jemně masírují a pocit objímající přírodní dřeviny je pro mne natolik příjemný, že si dopřávám chvilku pro sebe.

Polštářky lze přeci i chladit v mrazáku, pokud by někomu vyhovoval studený zábal.  Já jsem zimomřivý tip, takže u mne vyhrává mikrovlnka nad mrazákem i v létě.

Počasí a vliv na zábaly? Nevěřím, této myšlence nedávám šanci. Již Buddha říká:

„Pokud své mysli dovolíme věřit každé myšlence která projde, daná myšlenka se stává skutečností.“

Má mysl říká: Priessnitzův zábal či suchý zábal v létě? Dokonalost!

Miluji každé roční období. JARO, LÉTO, PODZIM, ZIMU a nedovolím své mysli věřit, že léto je pro zábaly méně hojné.

Taktéž zima byla v mých myšlenkách něco šíleného, stále jsem si říkávala proč nebydlím někde, kde zima nemá své místo. Nyní zimu vítám a těším se na ni, naučila jsem se o zimě smýšlet pozitivně, respektive naučila jsem to svou mysl.

Moudra od lidí, které jsem potkala na mé cestě:

  1. Příroda musí i spát, přikrýt se bílou pokrývkou, odpočinout si. Pak se probudí do své krásy, jarní pupeny jsou plné síly a vůně. Vše je dokonalé, vše je čerstvé.
  2. Dešťivé počasí v jakémkoliv ročním období je velmi důležité. Půda si udržuje podzemní vody. Déšť je kapající štěstí.
  3. Žádné počasí by nemělo ovlivnit tvou náladu, déšť, zima či vedro. V životě  se neděje nic náhodou i počasí, ví co dělá.
  4. Jdi životem, pozoruj, neočekávej a jen buď. Pro Buddhu je stále JARO 

A já pozoruji, že zábaly v létě jdou….:-)

Krásné letní dny, krásnou dovolenou, pevné zdraví a dobrou náladu za každého počasí. 

Věřím, že i pro vás je zábal Mamavis víc než zábal.