Po sportu Při sportu
klokan
Dárkové zboží Dárkové balíčky Doplňky stravy Přírodní kosmetika Lékárna Literatura Kojenecké zboží

Minerály z Valašska a chronické překyselení

Patřím k těm, co šíří informaci o jedné z příčin nespočtu nemocí – o CHRONICKÉM PŘEKYSELENÍ organismu a o smysluplnosti užívání makrominerálů (především vápníku, draslíku a hořčíků), kterých je v běžné potravě nedostatek.  (viz článek Zdravý životní styl a odkyselování organismu) 

Proč jsou dosavadní produkty na trhu nevyhovující?

Některé produkty obsahují sloučeniny s podstatně menší vstřebatelností a navíc přidávat do těchto produktů běžně dostupnou kuchyňskou sůl je dle mého názoru nevhodné. Kuchyňská sůl obsahuje sodík, kterého je v potravě nadbytek. Naopak nedostatek draslíku v organismu se díky tomu ještě zhoršuje. Sodík a draslík jsou v opozici a přebytek sodíku snižuje primárně nedostatečné množství draslíku. To negativně ovlivňuje činnost srdce, ale i dalších orgánů. 

A pak tu máme produkty sice s výbornou vstřebatelností minerálů, bez nesmyslné kuchyňské soli, ale zato s řadou jiných komponent. Na to mohou být odlišné názory. Když budu chtít užívat vitamíny, jsou k dispozici potravinové doplňky obsahující právě jejich vyvážené množství. Navíc výsledná chuť zmiňovaného produktu se pro mnoho klientů stala naprosto nepřijatelnou.

/Proto jsem neustále hledal pokud možno co nejkvalitnější doplněk stravy obsahující zásadotvorné minerály v nejlepším možném složení, chuťově přijatelný a cenově dostupný. Po mnoha letech marného hledání „ideálního“ produktu přišla inspirace jak na to. Bude nutné vytvořit si vlastní představu o složení a tu se snažit prosadit do výroby. 
První krok byl celkem snadný. Stačilo několik mailových konzultací s odborníky na toto téma a složení bylo na světě.  Překvapivě mnohem složitější bylo jeho uvedení do výroby a prodeje. Následovalo nejméně šest roků marného vysvětlování celkem sedmi manažerům a dalším podnikatelským subjektům. Úspěšný byl až osmý pokus.

Máme tu zcela nový produkt s krásným romantickým názvem „Minerály z Valašska.“

Ne proto, že by se snad někde z tamních kopců dolovaly výchozí suroviny, ale protože na Valašsku se zrodil nápad pustit se do jeho výroby. 

 Na Valašsku probíhala i větší část všech nezbytných administrativních, programátorských a grafických příprav a název produktu je tedy malou poklonou tamním lidem, co produktu „Minerály z Valašska“ pomáhají na svět.

Složení na 10g směsi:

Draslík 600mg (citrát draselný)
Vápník 400mg (laktát vápenatý)
Hořčík 180mg (bisglycinát hořečnatý)
—————–
pro chuťovou korekci použity:
Vitamín C 900mg
Inulin – rostlinná vláknina z kořene čekanky

Minerály z Valašska

Potravinový doplněk „Minerály z Valašska“  je tvořen třemi zásadotvornými minerály.

Všechny v podobě sloučenin s velmi vysokou vstřebatelností v lidském organismu.
Vápník je v uvedeném potravinovém doplňku podáván ve formě laktátu.

Je doprovázen dalšími dvěma zásadotvornými minerály – draslíkem a hořčíkem.
Směs obsahující trojkombinaci minerálů umožňuje vápníku pomáhat v těle všude, kde je to nutné.

Mohou zlepšit kondici nosných kloubů – kolena, kyčle.

Také mohou působit jako prevence vzniku kýly a spousty dalších onemocnění.

Navíc uvedená směs minerálů brání nežádoucímu ukládání vápníku kdekoliv v těle (ledvinové kameny, kameny slinných žláz, kostní výrůstky, šedý zákal oční čočky, tuhnutí cév či kalcifikace jiných tkání).  

To je zásadní rozdíl proti podávání potravinových doplňků obsahujících pouze sloučeninu vápníku.