Po sportu Při sportu
klokan
Dárkové zboží Dárkové balíčky Doplňky stravy Přírodní kosmetika Lékárna Literatura Kojenecké zboží
Lada Novotná

Lada Novotná

MAMAVIS: S paní Ladou Novotnou jsme se poznaly na adventním koncertu spojeným s předvánočním trhem a charitativním prodejem darovaných kabelek, který se konal v Masarykově nemocnici v Ústí nad Labem 1.12. 2016. Výrobky z Chráněné dílny u Lady nešlo přehlédnout a při bližším setkání bylo jasné, že její životní zkušenost může být pro ostatní velkou inspirací. Z mnoha krásných výrobků, které v této dílně vznikají, nás nejvíce nadchl nápad zhmotnit ušitím postavičky či jiné objekty z dětského obrázku. Oživlé postavičky z papíru tak mohou být překrásným originálním dárkem pro vaši ratolest či někoho blízkého, více zde Chráněná dílna u Lady.

Přejeme paní Ladě především pevné zdraví, naplnění i ostatních životních plánů a ať i nadále šíří svůj pozitivní přístup k životu mezi námi. Je to potřeba! 

∼ ♥ ∼

Jmenuji se Lada Novotná a jsem zdravotní sestra. Milovala jsem toto povolání. Už jako dítě jsem měla jasno, co chci v životě dělat. Pomáhat lidem mi vždycky připadalo jako něco, co je pro mne ta pravá cesta. Pracovala jsem v této profesi až do doby, než jsem vážně onemocněla.

Prošla jsem velice tvrdým obdobím svého života, za které jsem ale vděčná. Ani rakovina, kterou jsem prodělala, ani roztroušená skleróza, kterou mám, nejsou moji nepřátelé. Opak je pravdou. Naučila jsem se žít. Nebát se a s pokorou a láskou přijímat vše, co mi osud připraví.

Vše, co jsem prožila, mne nasměrovalo tam, kde jsem nyní.

V roce 2015 jsem s manželem a jedním přítelem založila Spolek Šance žít, jehož náplní je pomáhat lidem. Máme v plánu několik projektů, ale jeden už se mi podařilo zrealizovat. Jedná se o zřízení a otevření Chráněné dílny.

Je to takové moje miminko. Jsem nesmírně vděčná, že jsem mohla otevřít dílnu pro pět lidí, kterým to neuvěřitelným způsobem pomohlo. Jsme tady jeden pro druhého, navzájem se respektujeme a máme se rádi.

V dílně pracují lidé, kteří všechno co dělají, dělají s láskou. Chtějí pracovat a práce je baví. To si myslím, že je základ výroby kvalitních výrobků.

A co bych o nás ještě řekla, už asi jen to, že milujeme život.

Lada Novotná

Ukázka výrobků, které jsou 100 % tvořeny s láskou: