Po sportu Při sportu
klokan
Dárkové zboží Dárkové balíčky Doplňky stravy Přírodní kosmetika Lékárna Literatura Kojenecké zboží
Mamavis v tisku E15 byznys

E15 & BYZNYS | 13 – Chceme prorazit i do světa

Martina Štefanková a její společnost Mamavis healing care v minulém roce obsadily první místo v grantovém projektu Komerční banky „Nastartujte se“. Plánem odvážné podnikatelky je teď prosadit se se svými zdravotními zábaly, které jsou inspirovány známou metodou Vincenze Priessnitze, na českém i zahraničním trhu pod značkou Mamavis.

https://www.forbes.cz/ve-slepejich-priessnitze-ceska-jednoduse-vylepsila-lecivy-obklad/?fb_action_ids=2158751814137184&fb_action_types=og.likes&fbclid=IwAR1IOjSBjdGvCTvZ8FogzFXj_oCtcfLdgzqcJRvKwPwXhd_k_oJPffVskD8
Magazín Forbes – Ve šlépějích Vincence Priessnitze. Češka jednoduše vylepšila léčivý obklad

Jaký byl váš prvotní podnět k založení vlastní firmy?

Příběh začal onemocněním mé dcerky. Lékařka nám doporučila udělat Natálce doma Priessnitzův zábal na hrudník z mokré pleny, igelitu a ručníku. Ani na několik pokusů se to nepodařilo, nedrželo to na těle. Pod vlivem toho jsem vyzkoušela nápad sloučit všechny tři vrstvy a udělat komfortní zábal se suchým zipem. Následovalo testování na mých blízkých, které dopadlo dobře. Vydala jsem se proto cestou vývoje zaměřeného na rozšíření škály zábalů jako zdravotní pomůcky na jednotlivé části těla – na krk, kolena, lýtka a lokty, bačkory, na karpály a zápěstí, až po čelenku na bolest hlavy. Přede dvěma lety jsem se pak pustila do vlastního podnikání a loni v říjnu založila firmu Mamavis healing care.


Vy jste ale tomu obětovala i část rodinného života.

V prvé řadě jsem poznala, jak velký rozdíl je být zaměstnaná ve vystu dovaném oboru, s volným časem po skončení pracovní doby pro rodinu a pro sebe, a být živnostní- kem. Svým projektem teď v podstatě žiju 24 hodin denně. Rozhodně to nebylo a není jednoduché,mělo to i své negativní dopady, ale přidali se ke mně lidé, které bych nejspíš jinak ani nepoznala.
Jaké byly reakce vašeho okolí a rodiny, když jste založila Mamavis?
Po pravdě, rodiče z mého rozhod nutí zrovna nadšení nebyli. Slyšela jsem snad všechno, co může dcera slyšet od rodičů, kteří mají o své dítě starost. Ale od začátku stojí při mně, pomáhají mi a v naší frmě už funguje několik technických vynálezů mého otce.

U kterých nemocí se vaše výrobky používají?
U laryngitidy, nachlazení, při zánětech průdušek, dále na uvolnění bolesti, poúrazové stavy, revmatismus, migrény, záněty nosních dutin, šlach, kyčelního kloubu a karpálního tunelu, ledvinové koliky, bolesti ucha či zubů. Ženy ocení náš zábal při menstruačních bolestech. Pro zajímavost, náš zábal lze použít i v suché formě, například jako termozábal na krk pro sportovce či jako nákrčník pro děti do školky nebo do školy.


Jak vám pomohl projekt Komerční banky Nastartujte se, jehož jste loňským vítězem?
Úspěch v programu Nastartujte se je pro mne a mé kolegy povzbuzením, že jsme se vydali správnou cestou. Velký význam pro mne má také příležitost prezentovat se se svými výrobky na jiných úrovních. Úspěch pro mě neznamená jen finanční podporu, ale také získání služeb, které nám pomáhají orientovat se na trhu. Získané peníze bych ráda využila i na úpravu webových stránek tak, aby byly pro zákazníky více přehledné a funkční. Dále na doplnění vybavení provozovny, propagaci a na inovace výrobků. Budete sortiment svých výrobků a služeb dál rozšiřovat? Do budoucna počítáme s využitím moderních materiálů v našich zábalech, například nanotextilií s jejich specifickými vlastnostmi – vysokou absorpční a filtrační schopností – pro vnitřní díl zábalu, také s používáním aktivních antiseptických bylinných látek pro dané onemocnění.


Jaké jsou zatím ekonomické výsledky vaší firmy?

První čtvrtletí letošního roku lze považovat za finalizaci pilotního ověřování a přípravu nových zásady marketingové komunikaci a kontakty s potenciálními investory. Postupně je pořizováno nové vybavení provozu, jako jsou šicí stroje,
stříhárna, kancelářská technika a sociální zázemí, a jsou vytvářeny skladové zásoby na vstupu, například materiál, obaly, návody. Předpokládáme, že obrat letos dosáhne kolem tří milionů korun a čistý zisk přes 800 tisíc korun.


Jaké jsou vaše podnikatelské plány do budoucna?

Věřím, že úspěšně završíme naši startupovou misi do pololetí letošního roku. Začínají se nám hlásit se zájmem o spolupráci i větší distributorské sítě, tuzemské i mezinárodní. Vedeme také jednání s několika možnými investory jak z oboru, tak finančními. Chceme prorazit i do světa. Mamavis healing care vidím do budoucna jako podnik s vysokou exportní
výkonností. Přitom bych byla ráda,aby si podnik zachoval svoji „vlídně maminkovskou tvář“.

Co považujete za největší překážky při podnikání v České republice?

Složitou a zdlouhavou vymahatelnost práva. Dále jsem se potkala s velmi nízkou etickou úrovní tam, kde bych to čekala nejméně – u svého dnes už bývalého patentového zástupce. Evergreenem je i poměrně vysoká administrativní náročnost spojená s podnikáním. Další informace najdete na www.mamavis.cz /vib/


Martina Štefanková, zakladatelka frmy Mamavis, která získala loni 1. Místo v projektu „Nastartujtese“. Foto Mamavis.cz