fbpx
Zánět průdušek

Zánět průdušek, neboli bronchitida je onemocnění spojené s dýchacími cestami. Existuje akutní i chronická forma zánětu. Chronická bronchitida trvá delší dobu a vrací se zejména vlivem kouření, znečištěného ovzduší a prachu. Akutní zánět průdušek vyvolávají viry a bakterie a běžně zmizí do 10 dnů.

Projevem zánětu je dráždivý kašel a bolest za hrudní kostí. Tímto onemocněním trpí především děti, starší lidé a lidé, kteří mají srdeční choroby nebo astma. Často je nemoc doprovázena teplotou, únavou, slabostí a bolestí hlavy. Během zánětu průdušek se mění suchý kašel na vlhký a také je vykašláván žlutý až zelený “chrchel”.

Opět je velmi důležité během onemocnění zvýšit příjem tekutin, zejména bylinných čajů, polévek a vody. Z přírodních zdrojů nám může pomoci česnek, který má protizánětlivé účinky a více si o něm můžete přečíst ZDE. Dále doporučujeme pít zázvorový čaj, který podporuje činnost plic. Tymián pomáhá uvolnit hlen, echinacea podporuje imunitní systém a boj s viry a bakteriemi a čaj z mateřídoušky zřeďuje hlen. Výborný je také cibulový čaj, více o cibuli a jejích účincích ZDE.

Doporučujeme použít vylepšený Priessnitzův zábal Mamavis na hrudník.

Priessnitzův obklad je zapařovací obklad, který se přikládá na povrch určité oblasti těla s cílem dosáhnout lokálního prokrvení, a tím dochází ke zrychlení hojivých procesů v těle.

Jak aplikovat Priessnitzův obklad Mamavis (Zábal na hrudník)?

  1. Vnitřní odnímatelný díl (obklad) zábalového pásu vyjměte a namočte do studené vody (teplotu vody je důležité zvolit podle stavu pacienta – u dětí a oslabených, či vyhublých pacientů volíme méně studenou vodu).
  2. Vyždímaný obklad vložte zpět do zábalového pásu.
  3.    Pásem obejměte postižené místo a upevněte suchým zipem. Zábal by měl dobře přilnout.

Mamavis doporučuje:

Hrudník namažte sádlem a překryjte zábalem Mamavis na hrudník. Zábal pomůže udržet teplo a kašel díky sádlu rychleji ustoupí.

Vyzkoušejte rozehřát máslo v mikrovlnné troubě, nebo na plotně tak, aby bylo teplé. Pozor však na to, abychom pacienta nepopálili, tudíž zkusíme nejprve na sobě. Namočte vatu do teplého másla a natřete hrudník. Následně obejměte hrudník pomocí zábalu Mamavis na hrudník.

“S Maminkou v objetí zábalu”

Zdroje:
http://nemoci.vitalion.cz/zanet-prudusek/
http://tajemstvizdravi.cz/pomaha-zahlenene-prudusky/
zábal na hrudník

Zábal na hrudník, bříško, kyčle a záda pro děti

Trápí vaše dítě nachlazení, vlhký kašel, chřipka, nebo zánět průdušek? Nebo má vaše miminko potíže s kojeneckou kolikou? Moderní Priessnitzův zábal si vaše dítě jistě oblíbí a pomůže mu zbavit se rychleji určité nemoci.