fbpx

Zánět močového měchýře

Zánět močového měchýře postihuje zejména ženy. Nejčastější příčinou zánětu je přestup infekce močovou trubicí do močového měchýře. U žen je močová trubice kratší, než u mužů a také je umístěna blíže ke konečníku, kterým se mohou bakterie tlustého střeva snáze dostat do močové trubice a přenést tak infekci přímo do močových cest. Z těchto důvodů jsou na takové onemocnění logicky náchylnější právě ženy. Dalšími příčinami tohoto onemocnění může být i nedostatečný příjem tekutin.

Při nekomplikovaném zánětu močového měchýře je důležité zvýšit příjem tekutin, zejména těch neslazených. K odstranění potíží se výborně hodí také byliny jako je rakytník, lichořeřišnice, nebo extrakt z brusinek. Dalším pomocníkem je také urologický čaj a teplo, které získáte pomocí našich zábalů Mamavis.

Suché teplo je při bolestech v oblasti močového měchýře již dlouho známým a osvědčeným prostředkem. Pomáhá totiž uvolnit křečovitě stažené svalstvo.

K tomuto účelu Vám skvěle poslouží zábal Mamavis na hrudník, břicho, záda a kyčle společně s pohankovými, či třešňovými polštářky taktéž z naší nabídky.

Jak aplikovat zábal na břicho Mamavis?
  1. Vnitřní část (obklad), která je součástí zábalu ponechte tentokrát stranou (případně nahřejte vnitřní vyjímatelný obklad).
  2. Nahřejte 2 ks pohankových, či třešňových polštářků na teplotu, která bude pro Vaše tělo snesitelná. Doporučujeme k tomuto účelu použít spíše troubu klasickou, než mikrovlnnou (u dětského zábalu pouze 1 polštářek, dětský zábal má všitou pouze 1 kapsu).
  3. Vložte nahřáté polštářky do kapsy našité uvnitř zábalového pásu.
  4. Přiložte takto připravený zábal v oblasti podbřišku, upevněte pomocí suchého zipu a dopřávejte si teplý zábal tak dlouho, jak jen to bude možné. Užívejte si tento pocit hřejivého tepla, jako by Vás objímala milující osoba.

Nezapomeňte, že i Vaše chodidla musejí být udržovány v teple! Toho docílíte pomocí zábalových bačkor Mamavis, které je opět možno doplnit nahřátými pohankovými či třešňovými polštářky.

Jak aplikovat zábalové bačkory Mamavis?

  1. Nahřejte 2 ks pohankových, či třešňových polštářků na teplotu, která bude pro Vaše tělo snesitelná. Doporučujeme k tomuto účelu použít spíše troubu klasickou, než mikrovlnnou.
  2. Nahřáté polštářky vložte do zábalových bačkor.
  3. Navlékněte si zábalové bačkory na nohy a relaxujte.
Zdroje:
http://www.mojezdravi.cz/zdravy-zivotni-styl/zanet-mocoveho-mechyre-nejcastejsi-priciny-a-jak-ho-vylecit-bez-antibiotik-1377.html
Hrudní zábal muž

Zábal na hrudník, břicho, kyčle a záda pro dospělé

Na bolesti hrudníku, břicha, kyčlí či zad je náš víceúčelový zábal ideálním pomocníkem. Přírodní cestou Vám pomůže od různých nemocí a bolestí. Zábal je vyroben z jemné látky, která je velmi příjemná na nošení.

Polštářek s pohankovými slupkami

Polštářky Mamavis jsou doplňkem k našim zábalům Mamavis. Lze je však použít i samostatně dvěma způsoby – jako teplý, nebo studený polštářek. Jako výplň polštářku jsme využili BIO pohankové slupky, které drží teplo a zároveň příjemně masírují.

Zábalové bačkory pro dospělé

Zábalové bačkory Vám přírodní cestou pomůžou při revmatických potížích, při snižování horečky, při chřipce a nachlazení. Pěkně zahřejí studené nohy a udrží je v teple. Bačkory jsou vyrobeny z jemné látky, která je velmi příjemná na nošení.

boty-polštáře-e1578420323597

Pohankové polštářky do bačkor

Polštářky Mamavis jsou doplňkem k našim zábalům Mamavis. Lze je však použít i samostatně dvěma způsoby – jako teplý, nebo studený polštářek. Jako výplň polštářku jsme využili BIO pohankové slupky, které drží teplo a zároveň příjemně masírují.