fbpx

Rýma

Rýma je jedno z nejčastějších onemocnění dnešní populace. Jedná se o akutní zánět sliznice nosní dutiny. Nejčastěji je tato nemoc způsobena viry patřící do skupiny tzv. rhinovirů. Při nádechu viry pronikají do nosu a usazují se na jeho sliznici, kde se množí a vyvolávají zánět. Výrazně tomuto procesu napomáhá oslabená imunita organismu zejména při nachlazení.

Dalším důvodem pro spuštění rýmy mohou být i různé druhy alergií, např. na prach, pyly, nebo na zvířecí srst.

Rýmu může doprovázet bolest hlavy, pálení očí, někdy i zvýšená teplota, nebo horečka. Proti rýmě neexistují žádné léky a většinou trvá sedm dní. Tělo si s rýmou dokáže poradit samo, je však dobré příznaky rýmy zmírnit. Doporučuje se zvýšený příjem vitaminu C, jehož nejlepším zdrojem je čerstvé ovoce a zelenina (např. paprika). Také dbejte na dostatečný příjem tekutin.

Jednoduchý recept, jak rýmě předejít bohužel neexistuje. Jsou však způsoby, kterými můžeme posílit svoji imunitu. Doporučuje se například pravidelné otužování. Jak jsme šly příkladem my a na návod, jak se správně otužovat se můžete podívat ZDE.

Příznaky rýmy lze také zmírnit pomocí našich zábalů Mamavis. Buď pomocí zábalu na krk, kdy vnitřní vyjímatelnou část namočíme do bylinné lázně (vhodný je zejména vonný olej z eukalyptu), nebo pomocí zábalových bačkor Mamavis v kombinaci s cibulí, které jsou skvělé zejména u dětí.

Jak aplikovat bylinný obklad Mamavis (Zábal na krk)?
  1. Vnitřní odnímatelný díl (obklad) zábalového pásu vyjměte a namočte do bylinné lázně. Použijte kvalitní éterický olej ve vhodném množství tak, aby Vám vůně byla příjemná. O výběru a množství vonného oleje se případně poraďte s dobrým aromaterapeutem.
  2. Vyždímaný obklad vložte zpět do zábalového pásu.
  3. Pásem obejměte krk a upevněte suchým zipem. Zábal by měl dobře přilnout.
Jak aplikovat zábalové bačkory Mamavis (“cibulové ponožky”)?
  1. Rozkrájejte nadrobno 1 – 2 cibule pro 1 chodidlo a nahřejte chviličku v troubě či na topení.
  2. Použijte bavlněné ponožky, do kterých takto připravenou cibuli nasypte.
  3. Ponožky natáhněte na nohy, cibuli „rozprostřete“ přes celá chodidla.
  4. Navlékněte zábalové bačkory a upevněte pomocí suchého zipu (bačkory udrží nohy v teple).
  5. Nechte působit ideálně celou noc.

Více o cibuli a jejích léčivých účincích ZDE.

Zdroje:
http://www.ulekare.cz/clanek/ryma-1017
krk naty

Zábal na krk pro děti

Laryngitida nebo bolest v krku? Přírodní zábal dle Vincenze Priessnitze je dětem příjemný na dotek a díky vyjímatelnému obkladu, který můžeme namočit do bylinné lázně, může být i krásně voňavý. Tento zábal se používá jako pomocník při angínách, laryngitidách, běžných škrábání v krku, či bolestivém kašli.

Zábalové bačkory pro děti

Dětské zábalové bačkůrky jsou skvělým pomocníkem při snižování horečky u dětí, při rýmě a nachlazení. Pěkně zahřejí studené dětské nožičky a udrží je v teple. Bačkory jsou vyrobeny z příjemného a měkkého materiálu, který dětem usnadní léčbu.