fbpx

Menstruační bolesti

Menstruační bolesti trápí většinu žen v období před a během menstruace. Každá žena trpí různě velkými obtížemi a některým ženám a dívkám bolesti znemožňují i každodenní činnosti. Bolesti se nejčastěji objevují v dolní části podbřišku, mohou však zasahovat i do oblasti kříže a jeho blízkého okolí.

Jednou z možných příčin jsou křečovité stahy dělohy, které způsobuje nadměrné množství látek ze skupiny prostaglandinů. Prostaglandiny jsou uvolňovány buňkami děložní sliznice.

Pokud chcete zmírnit, nebo odstranit bolesti pomocí přirozených metod, je dobré zejména omezit solení a pikantní koření asi v polovině menstruačního cyklu, zvýšit příjem hořčíku a vápníkuomezit konzumaci alkoholu, kávy a černého čaje a dalších nápojů obsahujících kofein. Pomoci si můžeme také prostřednictvím bylinných nálevů asi tři dny před očekávaným začátkem menstruace zejména z heřmánku, máty a maliníkového listí.

Jak aplikovat zábal na břicho Mamavis?

  1. Vnitřní část (obklad), která je součástí zábalu ponechte tentokrát stranou (případně nahřejte vnitřní vyjímatelný obklad).
  2. Nahřejte 2 ks pohankových, či třešňových polštářků na teplotu, která bude pro Vaše tělo snesitelná. Doporučujeme k tomuto účelu použít spíše troubu klasickou, než mikrovlnnou.
  3. Vložte nahřáté polštářky do kapsy našité uvnitř zábalového pásu.
  4. Přiložte takto připravený zábal v oblasti podbřišku, upevněte pomocí suchého zipu a dopřávejte si teplý zábal tak dlouho, jak jen to bude možné. Užívejte si tento pocit hřejivého tepla, jako by Vás objímala milující osoba.

Mamavis doporučuje:

Na obklad, nebo na polštářky můžete přidat několik kapek vonných olejů. Použijte heřmánkový, muškátový, nebo majoránkový olej. Jejich vůně nám přinese další úlevu. Pomoci by měla i večerní masáž podbřišku olivovým olejem.

 

Zdroj:
http://www.prostezdravi.cz/jak-prirozene-zmirnit-menstruacni-bolesti/
http://www.cpzp.cz/clanek/2622-0-Menstruace-a-menstruacni-bolesti.html