fbpx

Ledviny – posílení energie

Ledviny jsou párový orgán a nachází se po stranách páteře v dutině břišní. Ledviny fungují jako čistička, která nám pomáhá se zbavit pro tělo škodlivých látek. Tudíž jsou pro nás velmi důležité. Pokud máme oslabené ledviny, tak nejčastějším projevem je nadměrné močení, zejména během noci, také se můžeme setkat s bolestí v bederní oblasti. Ledvinám určitě prospívá zdravý životní styl bez stresu, bez tučných a smažených pokrmů. Ideální volbou jsou luštěniny, vařené, pečené a dušené potraviny, bylinné čaje, klidné prostředí na čerstvém vzduchu a teplo.

Pro ledviny je velmi důležité, aby neustále zůstávaly v teple. V chladnějších měsících, nebo kdykoliv pocítíte že je potřeba, je vhodné použít teplé suché obklady. Dopřávejte si je tak často, jak Vám to bude příjemné, tělo si samo řekne, stačí mu naslouchat.

Jak aplikovat zábal Mamavis na záda?
  1. Vnitřní část (obklad), která je součástí zábalu ponechte tentokrát stranou (případně nahřejte vnitřní vyjímatelný obklad).
  2. Nahřejte 2 ks pohankových, či třešňových polštářků na teplotu, která bude pro Vaše tělo snesitelná. Doporučujeme k tomuto účelu použít spíše troubu klasickou, než mikrovlnnou (u dětského zábalu pouze 1 polštářek, dětský zábal má všitou pouze 1 kapsu).
  3. Vložte nahřáté polštářky do kapsy našité uvnitř zábalového pásu.
  4. Přiložte takto připravený zábal v oblasti ledvin na záda, upevněte pomocí suchého zipu a dopřávejte si teplý zábal tak dlouho, jak jen to bude možné. Užívejte si tento pocit hřejivého tepla, jako by Vás objímala milující osoba.

Pro zdraví ledvin je taktéž důležité, aby i Vaše chodidla zůstávala v teple, proto doporučujeme zároveň použit zábalové bačkory Mamavis, které je opět možné doplnit nahřátými pohankovými či třešňovými polštářky.

Jak aplikovat zábalové bačkory Mamavis?
  1. Nahřejte 2 ks pohankových, či třešňových polštářků na teplotu, která bude pro Vaše tělo snesitelná. Doporučujeme k tomuto účelu použít spíše troubu klasickou, než mikrovlnnou.
  2. Nahřáté polštářky vložte do zábalových bačkor.
  3. Navlékněte si zábalové bačkory na nohy a relaxujte.
Zdroje:
http://www.vitalia.cz/clanky/jak-posilit-ledviny/