fbpx

 

Kojenecká kolika

Kojeneckou koliku zná určitě každá maminka. I přesto, že se o svého potomka staráte, jak nejlépe dokážete, miminko najednou začne brečet a svíjet se bolestí. Kolikou trpí především miminka do 3 měsíců věku, u některých bohužel trvá až do pátého měsíce. Tyto potíže nemají identifikovatelnou příčinu, může se jednat o nadměrné polykání vzduchu při sání mléka. V bříšku se hromadí vzduch, který nemůže odejít a způsobuje bolesti. Záchvaty křiku se obvykle objevují pozdě odpoledne, nebo večer.

Pomoci miminku můžete masáží bříška dětským olejem po směru hodinových ručiček, dále je vhodným pomocníkem fenyklový čaj, který můžete podávat od prvního týdne narození. Některým z Vás může pomoci také rektální rourka, o jejímž použití se pro jistotu poraďte s lékařem. Mnohým miminkům od nepříjemných bolestí pomáhá teplo, které můžete získat také našimi zábaly Mamavis.

Použití zábalu Mamavis na kojeneckou koliku:

  1. Vnitřní část (obklad), která je součástí zábalu ponechte tentokrát stranou.
  2. Nahřejte pohankový, či třešňový polštářek na teplotu, která bude pro Vaše děťátko snesitelná. Doporučujeme k tomuto účelu použít spíše troubu klasickou, než mikrovlnnou.
  3. Vložte nahřátý polštářek do kapsy našité uvnitř zábalového pásu.
  4. Přiložte děťátku přes lehký oděv takto připravený zábal na bříško. Upevněte pomocí suchého zipu a ramínek, jejichž délku lze dle potřeby upravit. Nechte působit tak dlouho, jak bude potřeba, nebo dokud polštářek nevychladne. Tento postup je možné opakovat neomezeně.

NÁŠ TIP:

Přiložte ruku na takto aplikovaný zábal a jemnými krouživými pohyby přejíždějte dítěti po bříšku. Díky třešňovým pecičkám či pohankovým slupkám a jemnému masírování dojde u děťátka k ještě intenzivnější a rychlejší úlevě.

 

Zdroje:
http://www.vitalia.cz/clanky/jak-zvladnout-kojeneckou-koliku/
zábal na hrudník

Zábal na hrudník, bříško, kyčle a záda pro děti

Trápí vaše dítě nachlazení, vlhký kašel, chřipka, nebo zánět průdušek? Nebo má vaše miminko potíže s kojeneckou kolikou? Moderní Priessnitzův zábal si vaše dítě jistě oblíbí a pomůže mu zbavit se rychleji určité nemoci.

IMG_E7373

Polštářek s třešňovými peckami

Polštářky Mamavis jsou doplňkem k našim zábalům Mamavis. Lze je však použít i samostatně dvěma způsoby – jako teplý, nebo studený polštářek. Jako výplň polštářku jsme využili třešňové pecky, které drží teplo delší dobu a zároveň příjemně masírují. Třešňové pecky byly čištěny pouze biologickými a mechanickými výrobními postupy.

Polštářek s pohankovými slupkami

Polštářky Mamavis jsou doplňkem k našim zábalům Mamavis. Lze je však použít i samostatně dvěma způsoby – jako teplý, nebo studený polštářek. Jako výplň polštářku jsme využili BIO pohankové slupky, které drží teplo a zároveň příjemně masírují.