fbpx

Jak motivovat dítě k zábalu

Hrajte si

Maminky, Vaše intuice, tvořivost, a především být děťátku příkladem je cesta nejjednodušší. Zábaly jsou tvořeny z jednobarevného bavlněného úpletu. Vzory na zábalových pásech jsme ponechaly na tvůrčí činnosti Vás maminek a dětí.

Jakými způsoby tedy můžete motivovat dítě?

  1. Být příkladem pro děťátko – zábalové pásy jsou tvořeny i pro Vás dospělé. Pokud Vaše dítě uvidí, že zábal nosíte i vy, a Váš přístup k zábalu bude formou hry, máte vyhráno. Dítě si zábal zamiluje.
  2. Tvořivost – zábalový pás má kapsu či kapsy pro vkládání účinných látek, které můžete využít i pro vkládání obrázku Krtečka či Vámi namalovaného oblíbeného motivu. Samozřejmě můžete vložit mandaly a texty k umocnění samotné léčby.
  3. Maminky hrajte si – je mnoho možností, jak společně s dítětem vytvořit hezčí zábal podle Vás a Vašeho dítěte (například centrofixy, nášivky, nažehlovačky, barvy na textil, barevné knoflíky apod.)
  4. Vytvořte si originální obrázek s dítětem na zábalový pás sami doma.
  5. Věřte, že Váš motiv bude umocněn tvorbou a láskou k činnosti a zábal, tj. léčení bude mít větší účinek.

Tímto bychom Vás rády vyzvaly, abyste nám poslaly fotku (v elektronické podobě) Vašeho originálně vyzdobeného zábalu, ať už se jedná o krční, hrudní, či jiný a my ten nejpovedenější oceníme drobným dárkem. Vaše nápady zasílejte na info@mamavis.cz. Prosíme k zaslané fotografii vždy připojte souhlas s případným zveřejněním.

Maminky jděte do toho!


Více v článku Gity Vaňkové –  JAK TO UDĚLAT, ABY VAŠE DÍTĚ ZÁBAL PŘIJALO  

 

 

zábal na hrudník

Zábal na hrudník, bříško, kyčle pro děti

Trápí vaše dítě nachlazení, vlhký kašel, chřipka, nebo zánět průdušek? Nebo má vaše miminko potíže s kojeneckou kolikou? Moderní Priessnitzův zábal si vaše dítě jistě oblíbí a pomůže mu zbavit se rychleji určité nemoci.

Zábal na krk pro děti

Laryngitida nebo bolest v krku? Přírodní zábal dle Vincenze Priessnitze je dětem příjemný na dotek a díky vyjímatelnému obkladu, který můžeme namočit do bylinné lázně, může být i krásně voňavý. Tento zábal se používá jako pomocník při angínách, laryngitidách, běžných škrábání v krku, či bolestivém kašli.

hrudník-koleno-dítě

Zábal na kolena, lýtka a lokty

Zábal na kolena, lýtka a lokty Vám a Vašim dětem účinně pomůže s úlevou od bolesti těchto částí těla. Zábal můžete použít jako teplý zábal k prohřátí těla, nebo studený k rychlejší regeneraci bolavých svalů či kloubů. Zábal je vyroben z jemné látky, a proto je příjemný na nošení.

Zábalové bačkory pro děti

Dětské zábalové bačkůrky jsou skvělým pomocníkem při snižování horečky u dětí, při rýmě a nachlazení. Pěkně zahřejí studené dětské nožičky a udrží je v teple. Bačkory jsou vyrobeny z příjemného a měkkého materiálu, který dětem usnadní léčbu.