fbpx

Jak motivovat dítě k zábalu

Hrajte si

Maminky, Vaše intuice, tvořivost, a především být děťátku příkladem je cesta nejjednodušší. Zábaly jsou tvořeny z jednobarevného bavlněného úpletu. Vzory na zábalových pásech jsme ponechaly na tvůrčí činnosti Vás maminek a dětí.

Jakými způsoby tedy můžete motivovat dítě?

  1. Být příkladem pro děťátko – zábalové pásy jsou tvořeny i pro Vás dospělé. Pokud Vaše dítě uvidí, že zábal nosíte i vy, a Váš přístup k zábalu bude formou hry, máte vyhráno. Dítě si zábal zamiluje.
  2. Tvořivost – zábalový pás má kapsu či kapsy pro vkládání účinných látek, které můžete využít i pro vkládání obrázku Krtečka či Vámi namalovaného oblíbeného motivu. Samozřejmě můžete vložit mandaly a texty k umocnění samotné léčby.
  3. Maminky hrajte si – je mnoho možností, jak společně s dítětem vytvořit hezčí zábal podle Vás a Vašeho dítěte (například centrofixy, nášivky, nažehlovačky, barvy na textil, barevné knoflíky apod.)
  4. Vytvořte si originální obrázek s dítětem na zábalový pás sami doma.
  5. Věřte, že Váš motiv bude umocněn tvorbou a láskou k činnosti a zábal, tj. léčení bude mít větší účinek.

Tímto bychom Vás rády vyzvaly, abyste nám poslaly fotku (v elektronické podobě) Vašeho originálně vyzdobeného zábalu, ať už se jedná o krční, hrudní, či jiný a my ten nejpovedenější oceníme drobným dárkem. Vaše nápady zasílejte na info@mamavis.cz. Prosíme k zaslané fotografii vždy připojte souhlas s případným zveřejněním.

Maminky jděte do toho!


Více v článku Gity Vaňkové –  JAK TO UDĚLAT, ABY VAŠE DÍTĚ ZÁBAL PŘIJALO