fbpx

Horečka

U člověka je za horečku považována teplota vyšší než 38 °C. Tělesná teplota nad 37 °C se nazývá zvýšená teplota. Uměle snižovat horečku je vhodné jen tehdy, pokud přesáhla jistý práh (někdy udávaný jako 39 °C), nebo pokud trvá příliš dlouho. V případě horečky je vždy lepší nechat „zabojovat“ samotný organismus a důvěřovat, že tělo samo ví, jak v takovém případě postupovat. Během horečky se totiž zrychluje metabolismus, zrychluje se i detoxikační činnost jater, které odvádějí škodlivé látky a také se zrychluje aktivita buněk imunitního systému. Rozhodneme-li se však z jakýchkoliv důvodů horečku snižovat, vždy je lepší upřednostnit přírodní postup. Důležitý je pitný režim, třeba i ovocných šťáv k doplnění cukrů.

Pokud je horečka velmi vysoká tj. nad 40 °C, trvá více než 4 dny, nebo jednoduše když máte strach a nejste si jistí, zda je horečka v pořádku, neváhejte a navštivte lékaře!

Vnitřní odnímatelný díl (obklad) zábalového pásu vyjměte a namočte do studené vody (teplotu vody je důležité zvolit podle stavu pacienta – u dětí a oslabených, či vyhublých pacientů volíme méně studenou vodu)

  1. Vyždímaný obklad vložte zpět do zábalového pásu.
  2. Pásem obejměte postižené místo a upevněte suchým zipem. Zábal by měl dobře přilnout.

MUDr. Jaroslav Novotný radí:

Nepřikládejte studené zábaly, pokud máte zimnici.

Aplikujte na 5-8 minut. Opakujte cca 4x po sobě, případně ke snížení teploty o 1 °C.

Jak aplikovat tvarohový zábal se zábalovými bačkorami Mamavis?

Zejména u dětí se nám osvědčil tvarohový zábal chodidel. Ale POZOR!!! Použít ho můžeme pouze tehdy, jsou-li končetiny dítěte teplé, nikoliv studené!!!

  1. Smícháme tvaroh (nejlépe nízkotučný) s trochou mléka na takovou konzistenci, aby do vzniklé hmoty bylo možné namočit suché ponožky (nejlépe bavlněné).
  2. Takto připravené ponožky oblékneme sobě, či dítěti na nohy.
  3. Poté nasadíme zábalové bačkory Mamavis, které mají uvnitř zapošitou nepropustnou část a zabráníme tak znečištění okolí. Upevníme pomocí suchého zipu.

Zábal necháme působit cca 15 minut. Tento postup lze opakovat až do poklesu teploty.

Doporučujeme zvolit správný zábal tak, abyste vyléčili i další nemoci spojené s horečnatými stavy. V případě jakýchkoliv nejasností, či dotazů ohledně správného výběru nás můžete kontaktovat prostřednictvím chatu v pravém dolním rohu webu, nebo na našich facebookových stránkách.

Zdroje:
http://www.celostnimedicina.cz/dulezitost-horecky-pri-infekcich.htm
zábal na hrudník

Zábal na hrudník, bříško, kyčle a záda pro děti

Trápí vaše dítě nachlazení, vlhký kašel, chřipka, nebo zánět průdušek? Nebo má vaše miminko potíže s kojeneckou kolikou? Moderní Priessnitzův zábal si vaše dítě jistě oblíbí a pomůže mu zbavit se rychleji určité nemoci.

Zábalové bačkory pro děti

Dětské zábalové bačkůrky jsou skvělým pomocníkem při snižování horečky u dětí, při rýmě a nachlazení. Pěkně zahřejí studené dětské nožičky a udrží je v teple. Bačkory jsou vyrobeny z příjemného a měkkého materiálu, který dětem usnadní léčbu.