fbpx

Bolest krční páteře a šíje

Bolesti krční páteře jsou v současné době velmi rozšířeným problémem, zejména kvůli častému používání mobilních telefonů, kdy jsme shrbení s hlavou k zemi, nebo také kvůli špatnému sezení nejčastěji u počítačů. Bolesti krční páteře mohou být také způsobeny špatným spaním. Je důležité, abychom neusínali v poloze na břiše, kdy se po usnutí hlava zalomí a ráno se probudíme s bolestí krční páteře a hlavy. Také bychom měli myslet na to, abychom při spaní na boku měli krční páteř v ose prodloužení celé páteře. Další příčinou jsou také různé úrazy a nehody.

Na začátku se objevují spíše pocity únavy a slabost šíjového svalstva. Později se přidává i bolest krční páteře, která může vystřelovat i do jiných částí těla jako je hlava, lopatky, nebo horní končetiny. Bolesti také provází ztuhlost šíjového a krčního svalstva. Po dlouhodobém přetěžování a pokud daný problém neřešíme, se můžou vyskytnout daleko větší bolesti spojené se zablokováním krční páteře.

Bolest krční pateře a šíjového svalstva můžete tlumit a případně odstranit teplými suchými obklady.

 

Jak aplikovat zábal na krk Mamavis?

  1. Vnitřní vyjímatelnou část zábalu ponechte v tomto případě stranou.
  2. Nahřejte pohankový či třešňový polštářek na co nejvyšší teplotu, která bude pro Vaše tělo snesitelná. Nahřátí proveďte v mikrovlnné troubě viz. příbalový leták pro zábalové polštářky Mamavis, nebo v klasické troubě, žehličkou či jen na topení.
  3. Nahřátý polštářek vraťte zpět podvléknutím pod pásky všitých na vnitřní straně zábalu.
  4. Takto připravený zábal oviňte v místě potíží, upevněte pomocí suchého zipu a dopřejte si teplý zábal tak dlouho, jak jen to bude příjemné. Opakujte dle potřeby.
NAŠE TIPY:
  • Při použití polštářku s třešňovými peckami lze krk i příjemně promasírovat. Stačí jemnými krouživými pohyby přejíždět rukou přes takto aplikovaný teplý obklad.
  • Protože krk je spojen s krční čakrou a tím pádem i s modrou barvou, doporučujeme podpořit léčbu potíží v oblasti krku výběrem zábalového pásu Mamavis na krk a šíji v modré barvě.
Zdroj:
http://cs.medlicker.com/26-bolesti-krcni-patere-priciny-projevy-prevence-a-cviceni
 
 
zábal na krk

Zábal na krk pro dospělé

Přírodní zábal dle Vincenze Priessnitze je příjemný na dotek a díky vyjímatelnému obkladu, který můžeme namočit do bylinné lázně, může být i krásně voňavý. Tento zábal se používá jako pomocník při angínách, běžných škrábání v krku, či bolestivém kašli.

Polštářek s třešňovými peckami

Polštářky Mamavis jsou doplňkem k našim zábalům Mamavis. Lze je však použít i samostatně dvěma způsoby – jako teplý, nebo studený polštářek. Jako výplň polštářku jsme využili třešňové pecky, které drží teplo delší dobu a zároveň příjemně masírují. Třešňové pecky byly čištěny pouze biologickými a mechanickými výrobními postupy.

Polštářek s pohankovými slupkami

Polštářky Mamavis jsou doplňkem k našim zábalům Mamavis. Lze je však použít i samostatně dvěma způsoby – jako teplý, nebo studený polštářek. Jako výplň polštářku jsme využili BIO pohankové slupky, které drží teplo a zároveň příjemně masírují.