fbpx

Bolest kloubů

Klouby nás mohou bolet z různých důvodů. Bolest kloubů můžeme cítit při infekčních onemocněních jako je nachlazení, či chřipka, nebo pokud přeceníme fyzické síly. Dalšími příčinami může být nadváha a obezita, nedostatek vápníku a vitaminu C. Mezi ty horší příčiny patří chronická onemocnění jako zánět kloubu – artritida, nebo častější artróza.

Artróza je bolestivé onemocnění kloubů, které v současnosti postihuje lidi od 50 let věku. Mohou se s ním však setkat i lidé mladšího věku. Artróza se řadí mezi civilizační choroby, na jejímž vzniku se ve velké míře podílí životní styl – obezita a nedostatečný kvalitní pohyb. Příčinou může být také dědičnost, nebo cukrovka, dále například jednostranná zátěž při práci, úraz, nebo při sportu, kdy jsou zatěžovány určité klouby.

Při bolestech kloubů doporučujeme léčbu podpořit zábaly Mamavis podle toho, které části Vašeho těla se bolesti týkají:

  •  
Jak aplikovat Priessnitzův obklad Mamavis?
  1. Vnitřní odnímatelný díl (obklad) zábalového pásu vyjměte a namočte do studené vody (teplotu vody je důležité zvolit podle stavu pacienta – u dětí a oslabených, či vyhublých pacientů volíme méně studenou vodu).
  2. Vyždímaný obklad vložte zpět do zábalového pásu.
  3. Pásem obejměte postižené místo a upevněte suchým zipem. Zábal by měl dobře přilnout.

Na použití konkrétního zábalu se podívejte ZDE.

Mamavis doporučuje:

Tvarohový zábal

K úlevě může dojít také při aplikaci tvarohového zábalu.

Jak aplikovat tvarohový zábal se zábaly Mamavis?
  1. Vyjměte vnitřní vyjímatelný obklad víceúčelového zábalu Mamavis a naneste na ni měkký tvaroh (nejlépe nízkotučný) ve vrstvě silné alespoň 0,5 cm.
  2. Vnitřní díl vraťte zpět do zábalového pásu podvlečením pod pásky.
  3. Takto připravený zábal upevněte kolem potřebného místa pomocí suchého zipu.

Při akutních zánětech nechte zábal působit cca 20 minut, nebo do té doby, než zaschne. V ostatních případech můžete tvarohový zábal nechat působit 1 – 2 hodiny. Celý postup můžete několikrát opakovat až do odeznění potíží. Vždy použijte čerstvý tvaroh.

Zábal z brambor a křenu:
Jak aplikovat bramborový a křenový zábal se zábaly Mamavis?
  1. Vyjměte vnitřní vyjímatelný obklad víceúčelového zábalu Mamavis a rozprostřete na něj nastrouhané syrové brambory, ze kterých nejprve vymačkejte šťávu. Poté přidejte zhruba 3 lžíce nastrouhaného křenu také v syrovém stavu.
  2. Vnitřní díl vraťte zpět do zábalového pásu podvlečením pod pásky.
  3. Takto připravený zábal upevněte kolem potřebného místa pomocí suchého zipu.

Zábal z brambor a křenu nechte působit 2 – 3 hodiny.

 

Zdroje:
http://www.artroza.biz/artroza/
http://bolest-kloubu.nasclovek.cz/